Wyszukiwanie

Słowo Życia na grudzień 20091«Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.»

Również w dzisiejszych czasach przykład życia chrześcijańskiego jest światłem, które zbliża ludzi do Boga.


Opowiem ci o pewnym wydarzeniu. Antonietta pochodząca z Sardynii w poszukiwaniu pracy wyjechała do Grenoble we Francji. Była urzędniczką w pewnej instytucji, w której wielu innych nie miało ochoty do pracy. Ponieważ była chrześcijanką i w każdym widziała Jezusa, któremu chciała służyć, pomagała wszystkim, zawsze spokojna i uśmiechnięta. Często ktoś się irytował i podnosząc głos dawał wyraz swojej złości: Skoro tak lubisz pracować, usiądź przy maszynie do pisania i wykonaj także moją pracę. Ona milcząc bardzo dużo pracowała. Wiedziała, że nie są źli, prawdopodobnie każdy z nich niesie swój krzyż.

Pewnego dnia przełożony, kiedy inni byli nieobecni, zwrócił się do niej, pytając:

Proszę mi teraz powiedzieć, jak to się dzieje, że nigdy nie traci pani cierpliwości i zawsze się uśmiecha?

Ona nie chcąc ujawniać swych przekonań odpowiada:

Staram się być spokojna, patrząc na sprawy z lepszej strony.

Jednak kierownik uderza pięścią w stół i mówi:

Nie, tutaj na pewno powodem jest Bóg, inaczej nie byłoby to możliwe!

Kilka dni później Antonietta została wezwana do dyrekcji, gdzie dowiedziała się, że będzie przeniesiona do innego biura ażeby - mówił dyrektor - przemieniła je tak, jak to, w którym dotychczas pracowała.«Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.»

(1) Słowo Życia, sierpień 1979, publikowane w całości w: Essere la Tua Parola. Chiara Lubich e cristiani di tutto il mondo, vol. II, Citta Nuova, Roma 1982, s.53-55.
(2) Tt 2, 6-8.

 «  1  [2] 

Powrót

Zegar
Dzisiaj jest

czwartek,
23 maja 2024

(144. dzień roku)

Święta

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

SondaLicznik
Liczba wyświetleń strony:
881079
Statystyki

stat4u