Wyszukiwanie

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze pod opieką druha, przywieźli do naszej parafii światełko z Betlejem, które otrzymali od harcerzy ze Słowacji.

Powrót

Tegoroczne rekolekcje adwentowe poprowadził ks. dr Krzysztof Koprowski, proboszcz w Hucie Krzeszowskiej i egzorcysta.

Powrót

W połowie listopada została wykonana kanalizacja deszczowa przy naszym kościele parafialnym.

Powrót

W Niedzielę 29 września Mszą świętą w intencji poległych w 1939 roku rozpoczęły się uroczystości patriotyczne w Kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Telatynie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tomaszowie Lubelskim pod batutą kapelmistrza mjra Bogdana Pałczyńskiego. Po Mszy świętej i wystąpieniu Wójta Gminy odbył się koncert pieśni patriotycznych i partyzanckich, przygotowany przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie uroczystości uczestnicy w towarzystwie orkiestry przeszli pod pomnik poświęcony poległym w 1939 roku, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Powrót

Tegoroczny odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego miał miejsce 15 września. Sumę odpustową celebrował i Słowo Boże wygłosił Wikariusz biskupi ds. zakonnych, Oficjał Sądu Biskupiego, Ks. kan. dr Ryszard Mazurkiewicz

Powrót

Prawie miesiąc trwało malowanie elewacji kościoła, które zakończyło się pod koniec sierpnia.

Powrót

11 sierpnia w naszej świątyni parafialnej o godzinie 12:00 była celebrowana uroczysta suma dożynkowa. Tej mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii Żulice ks. Andrzej Bastrzyk, a w koncelebrze byli Ks. Proboszcz z Rzeplina Grzegorz Hałas i Ks. Proboszcz z Nowosiółek Jerzy Rzeszowski. Tegoroczne święto dziękczynienia za plony, miało charakter gminno-parafialny.

Powrót

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała to szczególny dzień dla małych dzieci, które w tym dniu otrzymują błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a na drogę do domu coś słodkiego.

Powrót

W przepięknej procesji z udziałem wiernych wędrowaliśmy do czterech ołtarzy by uwielbiać Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie

Powrót

Tradycyjnie po I Komunii dzieci pojechały na pielgrzymkę dziękczynną do Św. Antoniego w Radecznicy. Odwiedziliśmy także piękny Zwierzyniec.

Powrót

Na początku czerwca został pomalowany dach na kaplicy w Telatynie oraz rynny na plebanii.

Powrót

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza parafia przeżywała radość Pierwszej Komunii Świętej.

Powrót

25 maja 2019r. nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził J.E. Ks. Bp. Mariusz Leszczyński. W czasie wizytacji ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Powrót

Na początku maja 2019r. z inicjatywy parafian została odnowiona kapliczka św. Anny i krzyż na krzyżówce w Telatynie.

Powrót

Tegorocznym sumistą na odpuście ku czci Matki Bożej Królowej Polski był ks. Jerzy Rzeszowski - proboszcz z Nowosiółek.

Powrót

Wielkoczwartkowe czuwanie młodzieży przy ciemnicy, prowadzone przez kandydatów do bierzmowania oraz wielkosobotnie czuwanie przy Grobie Chrystusa prowadzone przez scholę parafialną.

Powrót

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu przeżywaliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadził Ks. Andrzej Łuszcz Proboszcz z Buśna, Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, pochodzący z Posadowa.

Powrót

3 marca, zaraz po tłustym czwartku na zakończenie karnawału w świetlicy w Telatynie odbyło się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania przy pączku, które zakończyło się dyskoteką.

Powrót

Powrót

29 stycznia 2019r. w Telatynie odbył się I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany przez Gminę Telatyn pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego. W przygotowanie uroczystości włączyły się także Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Gminy Telatyn, które dla wszystkich uczestników przygotowały słodki poczęstunek. W konkursie wzięło udział bardzo dużo uczestników; od przedszkolaków aż po seniorów. Wykonawcy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, począwszy od tradycyjnych kolęd, aż po współczesne bożonarodzeniowe pastorałki. Wśród wielu wykonawców na scenie zaprezentowała się również parafialna schola Gaudium.

Powrót

Tradycyjnie w Okresie Bożego Narodzenia w naszej parafii są przedstawiane jasełka. W tym roku podziwialiśmy występy młodych artystów w Uroczystość Trzech Króli.

Powrót

Zegar
Dzisiaj jest

czwartek,
23 maja 2024

(144. dzień roku)

Święta

Czwartek, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

SondaLicznik
Liczba wyświetleń strony:
14662
Statystyki

stat4u