Wyszukiwanie

1 Listopada 2013r. na Uroczystość Wszystkich Świętych wyremontowana świątynia została oddana do użytku wiernych. Z renowacji powróciły kinkiety i wieczna lampka oraz zamontowano nowy system nagłośnienia.

Powrót

15 października, po trzech miesiącach od rozpoczęcia prac remontowych naszej świątyni, rozpoczęto układanie kamienia. Posadzka jest układana w karo z kamienia 30cm x 30cm x 2 cm Bolechowice (ciemny) i Morawica (jasny). Do ułożenia całej posadzki zużyto 893 szt. Bolechowic oraz 897 szt. Morawicy. W sumie położono 1790 płytek. W pasie procesyjnym ułożono 144 szt. Bolechowic i tyleż samo Morawicy. Łączna waga położonego kamienia to ponad 11 ton.

Powrót

W kościele zostało zastosowane elektryczne ogrzewanie podłogowe. Moc grzewcza podłogi to 23kW. Aby otrzymać taką moc ułożono 1258mb. kabla grzejnego.

Powrót

Wnętrze świątyni jest pomalowane na biało, natomiast kolumny i filary oraz gzyms na piaskowo. Po lewej stronie w ścianie umieszczono cegłę z symbolem budowniczego świątyni i właściciela Żulic Wincentego Makomaskiego. W związku z innym układem ołtarzy bocznych w kościele zostały zamalowane postacie świętych Ewangelistów oraz Piotra i Pawła.

Powrót

Aby wzmocnić popękaną konstrukcję murów zastosowano zszywanie prętami HeliBar.

Powrót

Zanim została położona druga wylewka, na całej powierzchni kościoła została położna izolacja ze steropianu o grubości 10cm. A nad kryptą wykonano dodatkowo zbrojenie wzmacniające jego strop.

Powrót

Na warstwę ubitego piasku została położona 10cm warstwa betonu B-10

Powrót

Powrót

Kolejnym etapem remontu było wiercenie otworów aby dokonać iniekcji krystalicznej celem zrobienia izolacji poziomej. Otwory były wiercone na głębokość 60 cm od wewnątrz i z zewnątrz kościoła w odstępach co 12cm. W sumie wewnątrz świątyni wykonano 600 otworów a na zewnątrz 800 – łącznie z filarami. Metoda iniekcji krystalicznej jest metodą osuszania opartą na oryginalnej koncepcji autora, polegającej na wykorzystaniu tak zwanej „mokrej ścieżki”. Blokadę przeciwwilgociową uzyskuje się praktycznie w czasie 7 dni. Uszczelniające działanie środka według wynalazku polega na tym, że jeden ze składników mieszaniny – aktywizator krzemianowy, penetruje w promieniu 7-8 cm od środka otworu iniekcyjnego w murze metodą dyfuzji, a następnie jony wapniowe, pochodzące ze specyficznej dysocjacji portlantydu (minerału będącego składnikiem cementu portlandzkiego) powodują wytrącenie w kapilarach nierozpuszczalnego w wodzie związku najprawdopodobniej typu polikrzemianu wapniowego

Powrót

Po tygodniu, kiedy fundamenty przeschły ekipa murarzy zaciągnęła je wodoodpornym tynkiem K-2 Dickbeschichtung.

Powrót

Ze świątyni wywieziono kilkanaście przyczep gruzu a następnie zostały odkopane fundamenty na głębokość 1 m. Przy okazji remontów zostały też wysprzątane krypty Makomaskich.

Powrót

17 lipca 2013 rozpoczęliśmy w kościele parafialnym remont. Prace remontowe rozpoczęliśmy od wyniesienia całego wyposażenie świątyni oraz zerwania podłogi.

Powrót

Zegar
Dzisiaj jest

poniedziałek,
04 listopada 2024

(309. dzień roku)

Święta

Poniedziałek, XXXI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

Sonda



Licznik
Liczba wyświetleń strony:
15578
Statystyki

stat4u