Wyszukiwanie

Tradycyjnie po I Niedzieli Adwentu w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. W tym roku poprowadził je ks. Stanisław Kiciński, proboszcz ze Żniatyna.

Powr鏒

W połowie listopada przy kościele parafialnym zostały usunięte dwa drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu wiernych a następnie ojcowie dzieci przygotowujących się do bierzmowania usunęli pniaki i zrobili porządki przy kościele.

Powr鏒

Obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości w tym roku miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ mija sto lat, od kiedy Polska odzyskała swoją niepodległość. Mszą świętą odprawioną w Telatynie rozpoczęliśmy obchody uroczystości, a po niej wszyscy udali się do szkoły na część artystyczną przygotowaną przez młodzież szkolną.

Powr鏒

28 października 2018r. z okazji Tygodnia Misyjnego, gościliśmy w naszej parafii s. Dawidę Wyszkowską z Lublina, Misjonarkę św. Rodziny, która pięć lat temu odwiedziła placówki misyjne swojego zgromadzenia w Kenii i Zambii.

Powr鏒

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. O tym wyborze zdecydowała zarówno 450. rocznica jego śmierci, jak i program duszpasterski Kościoła w Polsce. Ponad to ważnym motywem ogłoszenia roku 2018 Rokiem Świętego Stanisława Kostki jest także zwołany na październik w Rzymie Synod Biskupów, poświęcony młodzieży i rozeznawaniu powołania. Z tej okazji w naszej parafii w niedzielne popołudnie, 21 września odbył się wieczór chwały ku czci św. Stanisława Kostki.

Powr鏒

16 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej doroczną uroczystość odpustowo-dożynkową. Tegorocznym sumistą był ks. Mariusz Konopka pracujący w Łaszczowie.

Powr鏒

Osuszanie i izolacja pionowa fundamentów kościoła parafialnego, zamyka prace konserwatorskie, i remontowo budowlane naszej świątyni. Zostały one zakończone tuż przed dożynkami parafialnymi.

Powr鏒

W czerwcu zaczął się ostatni etap prac konserwatorskich przy naszym kościele parafialnym. Zostały wzmocnione i zabezpieczone ściany kościoła na których pojawiły się pęknięcia.

Powr鏒

Pod koniec czerwca zostało zrobione odwodnienie kaplicy w Telatynie.

Powr鏒

„Z Tobą przez życie” - pod tym hasłem w Mirczu odbył się 17 czerwca w niedzielę Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej. Zorganizowała go Mała Schola BOSCO, parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu oraz 9 Mirecka Drużyna Harcerska „Tajemnica”, przy współpracy z Gminą Mircze oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mirczu, a patronatem medialnym objęło wydarzenie Katolickie Radio Zamość. Konkurs miał charakter otwarty dla wszystkich chętnych z całego kraju. Do udziału w nim zaproszone były dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz soliści dziecięcy i młodzieżowi do 20 roku życia. Każdy uczestnik wykonał dwa utwory o tematyce religijnej. Do udziału w festiwalu zgłosiło się szesnastu uczestników. W kategorii zespół młodzieżowy pierwsze miejsce zajęła nasza schola Gaudium. Także Laur Publiczności przyznano scholi Gaudium. Gwiazdą Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Religijnej „Z Tobą przez życie” była Monika Kuszyńska.

Powr鏒

9 czerwca dzieci komunijne pojechały na pielgrzymkę do Radecznicy.

Powr鏒

Powr鏒

Powr鏒

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii była Pierwsza Komunia Święta.

Powr鏒

Tegoroczny odpust w Telatynie ku czci Matki Bożej Królowej Polski udał się znakomicie, pogoda i ludzie dopisali. Mszę świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Krzaczek z Lublina. Duszpasterz Młodzieży - Dyrektor Szkoły Ewangelizacji w Diec. Lubelskiej

Powr鏒

15 kwietnia gościliśmy w naszej parafii pana Mariusz Mądrzaka, który swoim śpiewem dał piękne świadectwo swojej wiary.

Powr鏒

Zaraz po Wielkanocy została w naszym dekanacie przeprowadzona akcja: „Makulatura na Studnie” jako pomoc mieszkańcom Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. Do tej akcji włączyła się także i nasza parafia.

Powr鏒

Wielkanocne klimaty

Powr鏒

W połowie marca w cyklu audycji "Szkoły z wartościami", które są nadawane w Katolickim Radio Zamość, mogliśmy usłyszeć uczennice Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. W przygotowanej audycji dzieci przedstawiły historię szkoły, związki Kardynała Wyszyńskiego z regionem, przypomniały moment nadania imienia placówce oraz przybliżały nauczanie swojego patrona. W audycji usłyszeliśmy także scholę "Gaudium". Link do audycji: http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/6252,szkoly-z-wartosciami

Powr鏒

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu, nasza parafia przeżywała czas rekolekcji. Tegorocznym rekolekcjonistą był Ks. Kanonik Stanisław Duma ,Dziekan i Proboszcz z Piask.

Powr鏒

Dzisiejszym koncertem w kościele parafialnym w Żulicach, uczniów z Ogniska Muzycznego w Telatynie, które prowadzi Pan Roman Malinowski, zamykamy czas kolędowania.

Powr鏒

21 stycznia gościliśmy w naszej parafii chór parafialny NOSTER z Goraja, który pod batutą pani Diany Adamskiej dał przepiękny koncert kolęd.

Powr鏒

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ministranci i schola miała opłatek. To okazja do wspólnego kolędowania.

Powr鏒

Jasełka w wykonaniu najmłodszych parafian.

Powr鏒

Zegar
Dzisiaj jest

sobota,
15 czerwca 2024

(167. dzie roku)

安i皻a

Sobota, X Tydzie zwyk造
Rok B, II
Dzie Powszedni albo wsp. Naj鈍. Maryi Panny w sob.

SondaLicznik
Liczba wy鈍ietle strony:
19414
Statystyki

stat4u