W piątek, 25 marca 2022 r., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Także w naszej parafii przy wystawionym Najświętszym Sakramencie został odmówiony Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, który poprzedziła modlitwa różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie i zaprzestanie działań wojennych przez Rosję. Warto dodać, że wśród wiernych, którzy przybyli na to wydarzenie byli obecni uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną znaleźli schronienie w naszej wspólnocie i mieszkają u jednej z naszych rodzin. Na zakończenie Liturgii odbył się obrzęd przyjęcia kandydatów do Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Dziesięć osób przez odprawienie rekolekcji Oddanie33 przygotowało się do przystąpienia do tego Ruchu. Widzialnym znakiem tego dzieła było podpisanie Aktu Poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa.

czwartek,
18 kwietnia 2024