W Niedzielę 29 września Mszą świętą w intencji poległych w 1939 roku rozpoczęły się uroczystości patriotyczne w Kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Telatynie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tomaszowie Lubelskim pod batutą kapelmistrza mjra Bogdana Pałczyńskiego. Po Mszy świętej i wystąpieniu Wójta Gminy odbył się koncert pieśni patriotycznych i partyzanckich, przygotowany przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie uroczystości uczestnicy w towarzystwie orkiestry przeszli pod pomnik poświęcony poległym w 1939 roku, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

środa,
24 kwietnia 2024

Środa, IV Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni albo wsp. św. Fidelisa z Sigmaringen, prezb. i męcz. albo wsp. św. Jerzego, męcz.