We czwartek 8 czerwca, rozpoczęło się w naszej parafii nawiedzenie krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II, który peregrynuje po naszej diecezji z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji. Z tej okazji przybył do naszej parafii JE Ks. Bp prof. dr hab. Jan Śrutwa, który przewodniczył tym uroczystościom. O godzinie 17 rozpoczęła się uroczysta msza święta podczas której, Ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz poświęcił odnowione ołtarze. Ponadto tego dnia swój jubileusz święceń kapłańskich wraz z kolegami przeżywał ksiądz proboszcz naszej parafii, który 8 czerwca 1996 w katedrze zamojskiej z rąk bp Jana Śrutwy otrzymał święcenia kapłańskie. Po Apelu Jasnogórskim, który prowadziła młodzież bierzmowana o godzinie 22 była odprawiona Pasterka Powołaniowa. Przewodniczył jej Ks. proboszcz ze Żniatyna, były i jak na razie jedyny wikariusz parafii Żulice. Następnego dnia po Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej oraz po czuwaniu, krzyż wielkopiątkowy został przewieziony do kościoła w Telatynie. Tam o godzinie 15 została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i odprawiona Msza Święta, po której krzyż wielkopiątkowy odjechał do następnej parafii. Na czas uroczystości nawiedzenia do parafii zostały sprowadzone relikwie świętego Jana Pawła II, które podczas mszy świętych były podane do ucałowania wiernym.

piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny