27 kwietnia 2014r. w Drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia, Ojciec Święty Franciszek kanonizował dwóch Papieży XX wieku- Jana XXIII i Jana Pawła II. W wigilię tego wydarzenia w naszej parafii miało miejsce czuwanie modlitewne, które rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim a zakończyło o 21:37 a więc w godzinę odejścia do domu Ojca JP II. Natomiast w dniu kanonizacji wieczorem odbył się Wieczór Chwały. Rozpoczął się on od poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II, który został zakupiony do naszej świątyni. A następnie Schola parafialna swym śpiewem chwaliła Pana Boga do Apelu Jasnogórskiego za te radosne wydarzenia z Watykanu. Aby jeszcze w inny sposób wyrazić naszą radość na zakończenie spotkania zostały wypuszczone w powietrze lampiony szczęścia. Te 27 lampionów, które poleciały w górę symbolizowało lata pontyfikatu św. Jana Pawła II.

niedziela,
24 września 2017