Zaraz po I Niedzieli Adwentu w naszej parafii odbyły się rekolekcje. W tym roku poprowadził je ks. Mariusz Konopka – Administrator Parafii w Wasylowie Wielkim

W związku z trudną sytuacją na granicy Polski, odpowiadając na apel i zachętę ks. Dominika Chmielewskiego i Wojowników Maryi , w naszej parafii w dniach od 22 do 30 listopada odprawiamy nowennę do św. Andrzeja Boboli za Ojczyznę. Św. Andrzej Bobola jest wyjątkowy dla Polaków – najbardziej męczony spośród polskich męczenników. To ten święty, który sam wskazywał na to, że jest on polskim patronem i za Polską się wstawia u Pana Boga. Tym bardziej wierzymy, że za jego wstawiennictwem wyprosimy u Boga Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny.

Zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków w pierwszym tygodniu listopada, zostały nasadzone drzewa przy naszym kościele parafialnym w miejsce drzew, które zostały usunięte przy budowie nowego chodnika. Posadziliśmy klony kuliste i akacje.

16 października 2021r. gościliśmy w naszej parafii Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, który przybył do nas, aby udzielić Sakramentu Bierzmowania.

26 września 2021 roku przeżywaliśmy uroczystości patriotyczne upamiętniające bohaterów poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939 – 1945 Po mszy świętej młodzież szkolna przedstawiła akademię, a po niej odbył się koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Tomaszowa Lubelskiego. Następnie w uroczystym pochodzie uczestnicy przeszli pod pomnik bohaterów poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1945 w Telatynie, gdzie odśpiewano Hymn Polski oraz Rotę i złożono kwiaty.

Tradycyjnie w niedzielę po Liturgicznym Święcie Podwyższenia Krzyża Świętego, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy odpust. W tym roku sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Hałas – proboszcz z Rzeplina. Niestety ze względu na padający deszcz nie było procesji odpustowej. Zamiast niej odmówiliśmy w kościele przy wystawionym najświętszym sakramencie Litanię do Krzyża Świętego.

W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, swój Srebrny Jubileusz Święceń Kapłańskich, przeżywał ks. proboszcz razem ze swoimi kolegami z roku święceń z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i Archidiecezji Lubelskiej oraz ze swoimi rodakami z Parafii św. Marii Magdaleny z Biłgoraja.

11 września w Wigilię Beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, którego imię nosi Szkoła Podstawowa w Telatynie, społeczność szkolna i parafianie, zebrali się na mszy świętej, aby prosić Boga o dobre owoce beatyfikacji w naszych rodzinach, parafii i ojczyźnie. Homilię poświęconą osobie Księdza Kardynała wygłosił ks. Bogdan Jaworowski – proboszcz z Wożuczyna. Po Eucharystii było czuwanie modlitewne, które zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

Na początku września w naszej parafii została wywieszona wystawa przygotowana przez Instytut Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia dla uczczenia tego Wielkiego Polaka i Męża Stanu - „Per Mariam – Soli Deo” Teksty na planszach zaczerpnięto z nauczania papieża Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Zdjęcia pochodzą z Archiwum Instytutu Prymasowskiego.

W niedzielę 5 września w Telatynie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Rozpoczęły się one uroczystym przejściem korowodu dożynkowego na czele ze Starostami Dożynek: Panią Agnieszką Fronc oraz Panem Kazimierzem Kurnikiem, którzy na ręce Pana Dariusza Kozłowskiego - Wójta Gminy Telatyn i Ks. Andrzeja Bastrzyka – Proboszcza z Żulic, złożyli symboliczny chleb . W wydarzeniu tym uczestniczyli mieszkańcy Gminy Telatyn, delegacje z wieńcami, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście. Sumę dożynkową celebrował i homilię wygłosił ks. proboszcz z Żulic.

Pod koniec lipca 2021 została ukończona budowa parkanu wokół świątyni w Telatynie. Parkan został wykonany z łupanych pustaków, które imitują wygląd kamienia naturalnego. Na koniec prac został wykonany chodnik z kostki od bramy do głównego wejścia do kaplicy.

Jak co roku mieszkańcy Telatyna Koloni I, a więc ulicy, której patronuje Św. Anna, oraz wszyscy czciciele św Anny, zebrali się przy kapliczce na mszy świętej, aby uczcić swoją patronkę w dniu jej liturgicznego wspomnienia.

Ze względu na Covid – 19, dopiero w tym roku Jednostka OSP z Telatyna II mogła świętować swój Złoty Jubileusz.

W Niedzielę 13 czerwca proboszcz naszej parafii Ks. Andrzej Bastrzyk, świętował swój srebrny jubileusz święceń kapłańskich.

Na Zakończenie Oktawy Bożego Ciała święcimy wianuszki i błogosławimy małe dzieci. Liturgia tego dnia jest zawsze pełna radości

Pod koniec maja została zakończona budowa chodników na cmentarzu. W sumie położono 486m kostki

23 maja 2021 w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii, dziewięcioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Zaraz po odpuście ku czci Matki Bożej Królowej Polski, rozpoczęliśmy rozbiórkę parkanu przy kaplicy. Niestety parkan był już w tak złym stanie że trzeba będzie wybudować nowy. Zostanie tylko wykorzystany fundament.

3 maja Przeżywaliśmy w Telatynie odpust ku czci Matki Bożej Królowej Polski. W tym roku sumę odpustową celebrował i homilię wygłosił Ks. Kan. Dr Michał Maciołek , Kanclerz Kurii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Te przepiękne palmy wykonane przez nasze parafianki, które pojawiły się w Niedzielę Palmowa w naszych świątyniach, są zapowiedzią radości wielkanocnej i kolorowej wiosny.

Po II Niedzieli Wielkopostnej przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje. Ze względu na Cronawirusa uczestniczyło w nich nieco mniej parafian. Rekolekcje poprowadził ks. Michał Kruk - wikariusz z Nabroża. W trakcie rekolekcji były specjalne nauki dla kandydatów do bierzmowania.

czwartek,

Czwartek, Wielki Tydzień