Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ks. Andrzej Bastrzyk proboszcz parafii Żulice, został wyróżniony odznaką „Za opiekę nad zabytkami”. Wręczenie odznaki odbyło się w trakcie Uroczystości Wręczenia Nagrody „ Laur Konserwatorski 2020” w dniu 22 września 2020 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tegoroczne uroczystości dożynkowo-odpustowe przeżywaliśmy przy pięknej pogodzie z licznym udziałem parafian oraz gości. Sumę odpustową odprawił i Słowo Boże wygłosił Ks. Grzegorz Rebizant, wikariusz z Łaszczowa

Po długim oczekiwaniu udało się w tym roku na wakacjach postawić kapliczkę przy plebanii.

Ze względu na Koronawirusa w tym roku I Komunia Święta w naszej parafii, odbyła się w innym terminie niż zawsze. 21 czerwca, dwanaścioro dzieci po raz pierwszy w życiu przyjęło do serca Pana Jezusa.

Uroczysta msza na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, jak zawsze zgromadziła dużo dzieci, aby otrzymać specjalne błogosławieństwo.

Pod koniec maja został odnowiony krzyż jubileuszowy, postawiony w 1966 r. na pamiątkę 1000 lecia chrztu Polski

W połowie maja zostały wyremontowane słupy w bramie głównej przy kościele parafialnym.

Tegoroczne uroczystości odpustowe w Telatynie, ku czci Matki Bożej Królowej Polski, przeżywaliśmy bardzo skromnie. Ze względu na epidemię korona wirusa ksiądz proboszcz sam odprawił sumę odpustową przy udziale kilkunastu wiernych.

Zaraz po Świętach Wielkanocnych rozpoczęły się prace przy naszym kościele parafialnym. Zgodnie z Programem Prac Porządkowania Terenu Cmentarza Kościelnego, został zniwelowany teren wokół świątyni i położony chodnik 2,5 m szeroki z betonowych płyt chodnikowych 50x50x7 o łącznej powierzchni 360 m2. Ponadto została wykonana także opaska wokół budynku kościoła i wyremontowano istniejące otwory wentylujące pomieszczenia kryptowe oraz zamocowano w nich żeliwne kratki wentylacyjne.

Przeżywanie tegorocznego Triduum Paschalnego i Wielkanocy, niestety zostało mocno ograniczone w wymiarze liturgicznym i wspólnotowym ze względu na epidemię koronawirusa, która dotknęła nas wszystkich. Były to bardzo smutne święta.

Z zachowaniem wszelkich zaleceń, które obowiązują nas ze względu na koronawirusa, udało się zrobić palmę do naszej świątyni. Jest ona pięknym znakiem zapowiadającym zbliżającą się Wielkanoc.

Wczesną wiosną zostały wycięte drzewa, które zagrażały naszej świątyni oraz kolidowały z budową chodnika wokół kościoła.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne , które odbyły się w naszej parafii w dniach 12-14 marca przeprowadził ks. Janusz Sokołowski, Proboszcz z Łukawca i trzeba dodać, że były one bardzo nietypowe ponieważ w ostatnim dniu rekolekcji wprowadzona zakaz zgromadzeń. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Polsce i w Europie można powiedzieć, że mamy do czynienia z epidemią. Dlatego władze państwowe i kościelne wprowadziły ograniczenia i zakazy dotyczące życia społecznego i religijnego w naszym kraju.

W Niedzielę Chrztu Pańskiego dzieci szkolne przestawiały po mszach świętych jasełka.

czwartek,

Czwartek, Wielki Tydzień