Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia harcerze pod opieką druha, przywieźli do naszej parafii światełko z Betlejem, które otrzymali od harcerzy ze Słowacji.

Tegoroczne rekolekcje adwentowe poprowadził ks. dr Krzysztof Koprowski, proboszcz w Hucie Krzeszowskiej i egzorcysta.

W połowie listopada została wykonana kanalizacja deszczowa przy naszym kościele parafialnym.

W Niedzielę 29 września Mszą świętą w intencji poległych w 1939 roku rozpoczęły się uroczystości patriotyczne w Kościele filialnym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Telatynie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tomaszowie Lubelskim pod batutą kapelmistrza mjra Bogdana Pałczyńskiego. Po Mszy świętej i wystąpieniu Wójta Gminy odbył się koncert pieśni patriotycznych i partyzanckich, przygotowany przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej. Na zakończenie uroczystości uczestnicy w towarzystwie orkiestry przeszli pod pomnik poświęcony poległym w 1939 roku, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Tegoroczny odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego miał miejsce 15 września. Sumę odpustową celebrował i Słowo Boże wygłosił Wikariusz biskupi ds. zakonnych, Oficjał Sądu Biskupiego, Ks. kan. dr Ryszard Mazurkiewicz

Prawie miesiąc trwało malowanie elewacji kościoła, które zakończyło się pod koniec sierpnia.

11 sierpnia w naszej świątyni parafialnej o godzinie 12:00 była celebrowana uroczysta suma dożynkowa. Tej mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii Żulice ks. Andrzej Bastrzyk, a w koncelebrze byli Ks. Proboszcz z Rzeplina Grzegorz Hałas i Ks. Proboszcz z Nowosiółek Jerzy Rzeszowski. Tegoroczne święto dziękczynienia za plony, miało charakter gminno-parafialny.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała to szczególny dzień dla małych dzieci, które w tym dniu otrzymują błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem a na drogę do domu coś słodkiego.

W przepięknej procesji z udziałem wiernych wędrowaliśmy do czterech ołtarzy by uwielbiać Boga za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie

Tradycyjnie po I Komunii dzieci pojechały na pielgrzymkę dziękczynną do Św. Antoniego w Radecznicy. Odwiedziliśmy także piękny Zwierzyniec.

Na początku czerwca został pomalowany dach na kaplicy w Telatynie oraz rynny na plebanii.

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nasza parafia przeżywała radość Pierwszej Komunii Świętej.

25 maja 2019r. nasza parafia przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadził J.E. Ks. Bp. Mariusz Leszczyński. W czasie wizytacji ksiądz biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

Na początku maja 2019r. z inicjatywy parafian została odnowiona kapliczka św. Anny i krzyż na krzyżówce w Telatynie.

Tegorocznym sumistą na odpuście ku czci Matki Bożej Królowej Polski był ks. Jerzy Rzeszowski - proboszcz z Nowosiółek.

Wielkoczwartkowe czuwanie młodzieży przy ciemnicy, prowadzone przez kandydatów do bierzmowania oraz wielkosobotnie czuwanie przy Grobie Chrystusa prowadzone przez scholę parafialną.

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu przeżywaliśmy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, które w tym roku poprowadził Ks. Andrzej Łuszcz Proboszcz z Buśna, Dyrektor Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, pochodzący z Posadowa.

3 marca, zaraz po tłustym czwartku na zakończenie karnawału w świetlicy w Telatynie odbyło się spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania przy pączku, które zakończyło się dyskoteką.

29 stycznia 2019r. w Telatynie odbył się I Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który został zorganizowany przez Gminę Telatyn pod Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Tomasza Zielińskiego. W przygotowanie uroczystości włączyły się także Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Gminy Telatyn, które dla wszystkich uczestników przygotowały słodki poczęstunek. W konkursie wzięło udział bardzo dużo uczestników; od przedszkolaków aż po seniorów. Wykonawcy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, począwszy od tradycyjnych kolęd, aż po współczesne bożonarodzeniowe pastorałki. Wśród wielu wykonawców na scenie zaprezentowała się również parafialna schola Gaudium.

Tradycyjnie w Okresie Bożego Narodzenia w naszej parafii są przedstawiane jasełka. W tym roku podziwialiśmy występy młodych artystów w Uroczystość Trzech Króli.

piątek,

Piątek, Wielki Tydzień