17 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej odpust ku Czci Podwyższenia Krzyża Świętego oraz dożynki parafialne. Uroczystościom tym przewodniczył ks. Kanonik Jerzy Tworek, Proboszcz i Dziekan z Tarnogrodu.

Powr鏒

Tuż przed odpustem parafialnym, wróciły po renowacji główne drzwi do kościoła w Żulicach.

Powr鏒

14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja Krzyża. Jest to kontynuacja i dopełnienie nawiedzenia Krzyża wielkopiątkowego św. JP II, które przeżywaliśmy w czerwcu tego roku w parafii. Teraz znak Krzyża Świętego nawiedzi każdą rodzinę.

Powr鏒

W ramach obchodów Jubileuszu 25-lecia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej poszczególne dekanaty pielgrzymują do katedry zamojskiej, aby tam w I soboty miesiąca na „wieczerniku maryjnym” zawierzać Matce Bożej Odwachowskiej wszystkie sprawy dotyczące diecezji, księży biskupów, kapłanów, duszpasterzy i wiernych Kościoła zamojsko-lubaczowskiego. W sierpniu do katedry zamojskiej na czuwanie przybył nasz dekanat.

Powr鏒

Pod koniec czerwca dzieci pierwszokomunijne pojechały do Św. Antoniego w Radecznicy, do Zwierzyńca nad wodę i do Górecka Kościelnego.

Powr鏒

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała to dzień gdy święcimy wianuszki i błogosławimy dzieci najświętszym sakramentem.

Powr鏒

W Oktawie Bożego Ciała w przy okazji poświęcenia pól, podczas Mszy Świętej sprawowanej na Kolonii Telatyn II został poświęcony nowy krzyż, który postawiono na miejscu starego.

Powr鏒

We czwartek 8 czerwca, rozpoczęło się w naszej parafii nawiedzenie krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II, który peregrynuje po naszej diecezji z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji. Z tej okazji przybył do naszej parafii JE Ks. Bp prof. dr hab. Jan Śrutwa, który przewodniczył tym uroczystościom. O godzinie 17 rozpoczęła się uroczysta msza święta podczas której, Ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz poświęcił odnowione ołtarze. Ponadto tego dnia swój jubileusz święceń kapłańskich wraz z kolegami przeżywał ksiądz proboszcz naszej parafii, który 8 czerwca 1996 w katedrze zamojskiej z rąk bp Jana Śrutwy otrzymał święcenia kapłańskie. Po Apelu Jasnogórskim, który prowadziła młodzież bierzmowana o godzinie 22 była odprawiona Pasterka Powołaniowa. Przewodniczył jej Ks. proboszcz ze Żniatyna, były i jak na razie jedyny wikariusz parafii Żulice. Następnego dnia po Drodze Krzyżowej i Mszy Świętej oraz po czuwaniu, krzyż wielkopiątkowy został przewieziony do kościoła w Telatynie. Tam o godzinie 15 została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia i odprawiona Msza Święta, po której krzyż wielkopiątkowy odjechał do następnej parafii. Na czas uroczystości nawiedzenia do parafii zostały sprowadzone relikwie świętego Jana Pawła II, które podczas mszy świętych były podane do ucałowania wiernym.

Powr鏒

W Święto Matki Kościoła, rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje przygotowujące nas do nawiedzenia krzyża wielkopiątkowego św. Jana Pawła II, który peregrynuje po naszej diecezji z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji. Rekolekcje te poprowadził Ks. dr Krzysztof Śniosek – proboszcz z Majdanu Sopockiego.

Powr鏒

04.06.2017- Uroczystość Zesłania Ducha Świętego to tradycyjnie dzień I Komunii Świętej w naszej parafii.

Powr鏒

Tradycyjnie rodzice dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Świętej, przygotowywali świątynię i otoczenie do tej uroczystości. Głównym zadaniem jakiego się podjęli w tym roku było odnowienie bramy.

Powr鏒

Po półrocznym pobycie w pracowni restauratorskiej i renowacji na początku czerwca wrócił do kościoła parafialnego ołtarz główny, który został gruntownie odnowiony. Został on ujednolicony kolorystycznie, położono nowe złocenia, wykonano nową aranżacje ołtarza dodając w zwieńczeniu ołtarza gołębicę Ducha Świętego w glorii, a tabernakulum zostało przyozdobione tronem.

Powr鏒

Pod koniec maja wróciły z renowacji lichtarze, które odzyskały swój dawny blask i znów wyglądają jak nowe.

Powr鏒

15 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim miało miejsce Sympozjum z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Na to sympozjum została zaproszona nasza schola z koncertem Maryjnym.

Powr鏒

W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Łukawcu, 7 maja odbył się przegląd pieśni maryjnej pod hasłem: „ Z pieśnią na ustach do serca Matki”. W tym roku w tym przeglądzie wzięła udział także nasza Schola Gaudium.

Powr鏒

Tegorocznym sumistą i kaznodzieją był Ks. Krzysztof Antczak – proboszcz z Grodysławic.

Powr鏒

Od stycznia tego roku ołtarz główny z Żulic jest w pracowni konserwatorskiej w Leżajsku.

Powr鏒

Po Wielkanocy wrócił z renowacji do kościoła parafialnego krzyż.

Powr鏒

Święte Triduum Paschalne to czas szczególnej modlitwy i towarzyszenia Jezusowi w ostatnich chwilach Jego ziemskiej pielgrzymki. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę gromadziliśmy się w naszej świątyni wieczorem po liturgii aby czuwać przy Chrystusie.

Powr鏒

W obu naszych świątyniach na Niedzielę Palmową pojawiły się śliczne palmy wielkanocne, które będą przyozdabiać nasze świątynie przez cały okres wielkanocny

Powr鏒

Każdego 28 dnia miesiąca jest celebrowana Msza Święta w Kościele św. Katarzyny w Zamościu dla szkół noszących imię Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. W marcu tego roku nasza szkoła z Telatyna obstawiała liturgię na tej Mszy Świętej i przygotowała krótki koncert poświęcony pamięci swojego patrona Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Po skończonej Eucharystii była agapa przygotowana przez Fundację "Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego"

Powr鏒

27 marca z pracowni artystycznej w Grodzisku wróciło do parafii po renowacji tabernakulum i kielich.

Powr鏒

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Tegorocznym rekolekcjonistą był Ks. dr Jan Miczyński, wykładowca KUL na Katedrze Historii Duchowości. Jest on także misjonarzem miłosierdzia w archidiecezji lubelskiej.

wtorek,
26 wrze郾ia 2017