Na początku grudnia zostały wymienione okna w kościele. Nowe okna są wykonane z dębu z zespolona szybą.

Powr鏒

W I Niedzielę Adwentu w naszej Parafii rozpoczęła się Renowacja Misji Świętych, które poprowadził o. Jerzy Krupa – Redemptorysta.

Powr鏒

24 października w naszej parafii miało miejsce kolejne spotkanie formacyjne dla młodzieży z dekanatu, przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży, które będziemy przeżywać w Krakowie w lipcu 2016r.

Powr鏒

3 – 4 października odbył się w Krasnobrodzie I Diecezjalny Kongres Różańcowy na który udały się członkinie Kół Różańcowych z naszej Parafii.

Powr鏒

20.09.2015r. w Niedziele po liturgicznym Święcie Podwyższenia Krzyża Świętego, nasza parafia przeżywała swoją uroczystość odpustową połączoną z dożynkami. Tegorocznym sumistą i kaznodzieją był ks. dr hab. Krzysztof Grzesiak, wykładowca KUL w instytucie kulturoznawstwa i dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie.

Powr鏒

08 czerwca gościliśmy w kościele parafialnym księży kolegów ks. Edwarda Proca, którzy obchodzili swój jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich. Przeżywając swój Rubinowy jubileusz księża jubilaci przyjechali do swojego kolegi, który spoczywa na naszym cmentarzu w Żulicach.

Powr鏒

Tradycyjnie w naszej parafii w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odbyła się Pierwsza Komunia Święta.

Powr鏒

13 maja w Łaszczowie odbyło się dekanalne spotkanie młodych w związku z peregrynacją symboli Światowych Dni Młodzieży po naszej diecezji. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała schola z naszej parafii.

Powr鏒

9 maja 2015r w Parafii Żulice Ks. Bp Mariusz Leszczyński udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z kl II i III.

Powr鏒

Na początku maja ojcowie młodzieży gimnazjalnej, która w tym roku ma przystąpić do bierzmowania usunęli pniaki po wyciętych drzewach.

Powr鏒

05 maja 2015r. w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży i 1050-lecia chrztu Polski, które będziemy obchodzić w 2016r w kościele parafialnym w Żulicach przeżywaliśmy adoracje przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 16 i trwało do godziny 18. Zakończyło się nabożeństwem majowym i Eucharystią.

Powr鏒

Przy pięknej pogodzie i zaangażowaniu wiernych razem z przybyłymi gośćmi, 3 maja przeżywaliśmy uroczystość odpustową w Telatynie ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Mszę Świętą celebrował i kazanie wygłosił o. Honorat Ćwikła- bernardyn pracujący w Hrubieszowie, który był swego czasu na misjach w Tajlandii.

Powr鏒

W kwietniu zostały wycięte dwa drzewa przy kościele parafilanym-brzoza i kasztanowiec, które ze względu na zły stan zagrazały ludziom i otoczeniu.

Powr鏒

25 kwietnia młodzież kl II i III z gimnazjum, która w tym roku ma przystąpić do bierzmowania pomalowała ogrodzenie wokół kaplicy w Telatynie.

Powr鏒

1 kwietnia 1944r. nacjonaliści ukraińscy dokonali mordu mieszkańców Poturzyna i okolicznych wsi mordując ponad 200 osób. Co roku w intencji pomordowanych jest sprawowana msza święta, którą zamawiają kombatanci. W tym roku wypada 71 rocznica tej tragedii. Msza Święta została odprawiona 12 kwietnia w Żulicach. Niestety ze względu na podeszły wiek naszych kombatantów nie byli oni obecni w kościele ale harcerze z 19 DSH Modrzewie im. 12 Pułku Ułanów Podolskich w Telatynie godnie ich reprezentowali. Tego dnia uroczystości ku czci pomordowanych były też obchodzone w Poturzynie.

Powr鏒

Te największe i najważniejsze święta dla chrześcijan są zawsze obchodzone uroczyście. Całe Triduum Paschalne prowadzi nas do Zmartwychwstania Pańskiego. Każdego dnia gromadziliśmy się w naszej świątyni na modlitwach, nabożeństwie oraz czuwaniu. Trzymanie warty przy grobie, śpiew Gorzkich Żali, Różaniec, udział w Liturgii o raz czuwanie przy Grobie Chrystusa są wyrazem naszej wiary w Jego Zmartwychwstanie.

Powr鏒

Przed Świętami Wielkanocnymi został zakupiony do kaplicy w Telatynie nowy komplet obrusów ołtarzowych i chodnik.

Powr鏒

Na Święta Wielkanocne został odnowiony świecznik pod paschał, który teraz zabłysnął swoim dawnym blaskiem.

Powr鏒

Po raz kolejny w Niedzielę Palmową w naszych świątyniach stanęły przepiękne Palmy Wielkanocne i Pisanki, które swoją urodą ubogaciły wystrój kościoła.

Powr鏒

Po rekolekcjach wielkopostnych w naszym kościele parafialnym zostały wymienione na nowe ramy w obrazach. Są one wykonane z drzewa lipowego z zachowaniem dotychczasowych kolorów i wzorów.

Powr鏒

Tegoroczne Rekolekcje w Wielkim Poście w naszej Parafii poprowadził ks. Bogdan Jaworowski - Proboszcz z Wożuczyna. Wśród nauk rekolekcyjnych wygłoszonych do wszystkich wiernych była także osobna nauka dla kandydatów do bierzmowania połączna z inscenizacją.

Powr鏒

25 lutego miało miejsce nieprzyjemne zdarzenie. Kierowca pojazu stracił panowanie nad samochadem i uderzył w parkam kościelny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Powr鏒

Tradycyjnie w Okresie Bożego Narodzenia odbyło sie spotkanie opłatkowe dla ministrantów i scholi. Jest to czas by wspólnie pokolędować i czas na wspólną zabawę.

pi徠ek,
20 lipca 2018