W kilka dni po zakończeniu roku szkolnego dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Święgtej, razem ze swoimi rodzicami pojechały na pielgrzymkę do Sanktuaruim św. Antoniego w Radecznicy.

9 czerwca 2024r. na mszy świętej o g. 12 ks. proboszcz obchodził jubileusz 15 -lecia probostwa w naszej parafii i swoje 55 urodziny. Plurimos Annos!

Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Mariana Rojka, od 2015 r. w naszych parafiach codziennie trwa adoracja w intencji diecezji. 2 czerwca 2024r w naszej parafii przeżywaliśmy Adoracje Najświętszego Sakramentu i modliliśmy się o wszelkie potrzebne łaski dla całej naszej diecezji.

Boże Ciało to uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu, jej głównym punktem jest procesja. Wychodzimy na ulice z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, żeby Jego realną obecność w tajemnicy Eucharystii pośród swojego ludu, uczynić świadectwem dla innych.

W drugi Dzień Zielonych Świąt w Kościele przeżywamy święto NMP Matki Kościoła, tego dnia nasza wspólnota parafialna przeżywała wizytacje kanoniczną. W tym roku do naszej parafii na wizytację przyjechał Ksiądz Biskup Mariusz Leszczyński. Rozpoczął On wizytację o g. 1000 w Telatynie, Mszą Świętą dziękczynną, za dzieło modlitwy za kapłanów w Apostolacie Margaretka w naszej parafii. Tam też Ks. Biskupa przywitali przedstawiciele tej wspólnoty, ofiarując mu Margaretkę, którą założyli w Jego intencji. O godzinie 12 ks. Biskup odprawił Mszę Świętą w intencji parafian w Żulicach, rozpoczynając tym samym biały tydzień w naszej parafii.

19 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii jak co roku przezywaliśmy Dzień Pierwszej Komunii Świętej. To bardzo ważne religijne wydarzenie w życiu dzieci, które po raz pierwszy przyjęły do serca Ciała Pana Jezusa.

W tym roku odpust w Telatynie ku czci NMP Królowej Polski przeżywaliśmy przy pięknej pogodzie. Uroczystościom przewodniczył Dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie ks. dr hab. Krzysztof Grzesiak.

W pierwszy dzień maja została odprawiona Msza święta w Telatynie przy ul. Chopina i poświęcony nowy krzyż, który mieszkańcy postawili na miejscu starego upamiętniającego wizytę Papieża JP II w Polsce w 1983 r.

...Oto są bowiem święta paschalne, w czasie których zabija się prawdziwego Baranka, a Jego krew poświęca domy wierzących...

W Niedzielę Palmową przywitały nas w naszych świątyniach przepiękne palmy wielkanocne wykonane przez panie z KGW. Będą one nam towarzyszyć w przeżywaniu świąt Paschalnych. Bardzo serdecznie dziękujemy za podtrzymanie tradycji.

W tym roku podobnie jak rok wcześniej, poszczególne Nabożeństwa Drogi Krzyżowej prowadziły wyznaczone do tego grupy: Pomocnicy Matki Kościoła, Bractwo Drogi Krzyżowej, Radni Rady Parafialnej, Róże Różańcowe, Dzieci pierwszokomunijne oraz rocznicowe i młodzież z klasy 7 i 8 oraz szkoły średniej. Trzeba przyznać że frekwencja na Drodze Krzyżowej jest bardzo ładna.

Za zgodą konserwatora zabytków i zgodnie z jego zaleceniami wycięliśmy jesiony przy kościele parafialnym, które zagrażały świątyni oraz ludziom przychodzącym do kościoła. Zgodnie z zaleceniami w miejsce wyciętych będą nasadzone nowe

W związku z bardzo napiętą sytuacją w naszym kraju która zaczęła narastać po tym jak rządy w Polsce przejęła Platforma Obywatelska, Pomocnicy Matki Kościoła wyszli z inicjatywą, aby w Wielkim Poście odmawiać różaniec wynagradzający za grzechy popełniane w naszej ojczyźnie, o wierność Bogu i Krzyżowi, a także o zgodę i pokój, oraz aby rządzący dbali przede wszystkim o własny kraj i obywateli, i szanowali prawo naturalne. Kolejną inicjatywą Pomocników Matki Kościoła jest msza święta w pierwsze czwartki miesiąca jako nowenna w intencji Polski. Te modlitwy rozpoczęliśmy pierwszy czwartek marca.

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu przeżywaliśmy w naszej parafii rekolekcje. W tym roku poprowadził je ksiądz Andrzej Traczykiewicz – kapelan DPS w Tyszowcach. Dzięki księdzu rekolekcjoniście rekolekcje przeżywaliśmy z Matką Bożą z Guadalupe.

W III Niedzielę Zwykłą wraz z całym Kościołem już po raz czwarty przeżywaliśmy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez Papieża Franciszka.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbyło sie spotkanie opłatkowe dla grup modlitewnych, Rady Parafialnej, LSO i dzieci.

poniedziałek,
15 lipca 2024