Wyszukiwanie

Po raz kolejny otrzymaliśmy od naszych Harcerzy światło z Betlejem na Święta Bożego Narodzenia.

Powr鏒

Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe 2023r. przeżywaliśmy w pięknej zimowej scenerii. Rozpoczęły się one tradycyjnie w poniedziałek po I Niedzieli Adwentu a zakończyły we środę spowiedzią. Tegorocznym rekolekcjonistą był ks. Grzegorz Warchuł – proboszcz z Brzeźnicy Bychawskiej.

Powr鏒

11 listopada to nasze Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości Wszyscy Polacy tego dnia świętują na różne sposoby. I my także w naszej małej Ojczyźnie jaką jest nasza Parafia i Gmina zebraliśmy się, aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości naszej Ojczyzny

Powr鏒

Przedostatnia niedziela października jest od wielu lat obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny - w Polsce znany pod nazwą Niedzieli Misyjnej. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny. W tym roku Niedzielę Misyjną przeżywał wśród nas o. Zdzisław Pikuła SDB nasz rodak, pochodzący z Dutrowa, który od 1989r. pracuje w Białorusi na misjach. Niestety nie mógł przyjechać do nas w 2021 roku w którym obchodził swój jubileusz.

Powr鏒

Kolejny raz z inicjatywy Wójta Gminy Telatyn p. Dariusza Kozłowskiego we wrześniu miały miejsce Uroczystości Patriotyczne Upamiętniające kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W tym roku jest to już 84 rocznica. Obchody rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą koncelebrowaną przez księdza proboszcza parafii Żulice – Andrzeja Bastrzyka i księdza proboszcza parafii Rzeplin – Eugeniusza Adamka. Po Eucharystii była Akademia przygotowana przez SHP „Harcerska Brać” którymi opiekuje się Druch Henryk Szaruga i Druchna Izabela Kozak oraz koncert w wykonaniu orkiestry dętej straży pożarnej z Tomaszowa. Na zakończenie uroczystości przeszliśmy pod pomnik złożyć kwiat

Powr鏒

17 września 2023r. nasza wspólnota parafialna przeżywała Uroczystości Odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Tegorocznym sumistą był ks. Krzysztof Świta, Proboszcz z Łaszczowa, który celebrował sumę odpustową i wygłosił kazanie. W Wigilię odpustu jak co roku , na cmentarzu była odprawiona Mszą Święta za zmarłych. Obie Eucharystie były sprawowane przy niezwykle pieknej i ciepłej pogodzie.

Powr鏒

W dniu Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, zostały poświęcone nowe książeczki do nabożeństwa zakupione do naszej świątyni parafialnej, dla wiernych.

Powr鏒

Aby umożliwić wiernym osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem eucharystycznym, wprowadzamy w naszej parafii od września 2023r. adorację w Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po mszy świętej, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i każdy kto tylko zechce, będzie mógł przez godzinę trwać przed Chrystusem eucharystycznym aby Go adorować.

Powr鏒

27 sierpnia 2023r przeżywaliśmy Dożynki Gminno Parafialne, które są zwieńczeniem ciężkiej pracy na roli rolników. Ale Dożynki są także dziękczynieniem Panu Bogu za plony i zbiory, a ludziom za trud jaki włożyli we żniwa abyśmy mieli chleb z którego wszyscy korzystamy. Starostami tegorocznych dożynek byli: Elżbieta Sachajko i Marek Koza – Rolnicy z Telatyna. Mszę Świętą koncelebrował ze mną Ks. Jerzy Rzeszowski - Proboszcz z Nowosiółek

Powr鏒

27 czerwca 2023r. gościliśmy w naszej parafii Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, który przybył do nas aby udzielić Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży.

Powr鏒

Pod koniec czerwca, została wykonana nowa wylewka przy plebanii od strony kościoła.

Powr鏒

Wyjątkowym dniem w życiu szkoły jest dzień jego patrona. Patronem Szkoły Podstawowej w Telatynie jest Ks. Kard. Stefan Wyszyński. W tym roku Dzień Patrona przeżywaliśmy pod hasłem: „ Tłumy serc zagarnięte przez jedno serce”. Uroczystości rozpoczęły się jak zawsze Mszą Świętą celebrowanej przez ks. proboszcza, a której Słowo Boże wygłosił ks. Michał Kruk - katecheta tejże szkoły, wikariusz z Nabroża.

Powr鏒

Powr鏒

Zróbcie mu miejsce, Pan idzie z nieba, Pod przymiotami ukryty chleba. Zagrody nasze widzieć przychodzi, I jak się Jego dzieciom powodzi.

Powr鏒

Zgodnie z prośbą Ks. Biskupa Mariana Rojka, od 2015 r. w naszej diecezji codziennie trwa adoracja w intencji diecezji, w którą włączają się parafie, wspólnoty zakonne i inne zgrupowania. Chcemy w ten sposób wypraszać wszelkie potrzebne łaski dla całej diecezji: dla księży biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych, alumnów i świeckich, chorych i cierpiących, prosząc również o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, a także w intencji wszelkich dzieł ewangelizacyjnych. 30 maja 2023 taka adoracja miała miejsce w naszej parafii. Rozpoczęła się Mszą Świętą o g. 18 po której było Nabożeństwo Majowe oraz odmówieniem Różańca, a zakończyła się w godzinie Apelu Jasnogórskiego o g. 21

Powr鏒

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. W tym roku pierwszy raz spotkało się z Jezusem Eucharystycznym 12 dzieci.

Powr鏒

Pod koniec maja został wykonany remont balkonu nad wejściem do plebani. Balkon został okuty blachą żeby woda i mróz nie niszczyły jego struktury.

Powr鏒

26 marca 2023 w naszej parafii była zorganizowana zbiórka do puszek na pomoc dla Parafii Rzym-Kat. w Żmerynce na Ukrainie. Ks. Proboszcz ze Żmerynki Witalij Woskobojnik przysłał podziękowanie za wsparcie.

Powr鏒

Tegoroczny odpust w Telatynie ku czci Matki Bożej Królowej Polski przeżywaliśmy z udziałem dużej liczby wiernych. Sumę odpustową celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Kawecki – Proboszcz z Tyszowiec.

Powr鏒

Pomocnicy Matki Kościoła postanowili, że każdego majowego dnia, przed nabożeństwem majowym, będą odmawiać Litanię do św. JP II w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii. Bóg zapłać!

Powr鏒

Gdy tylko pozwoliła na to pogoda, rodzice dzieci pierwszokomunijnych oraz kandydatów do bierzmowania wyplantowali teren na cmentarzu przy nowych chodnikach i posiali trawę oraz ustawili stare nagrobki w nowym miejscu.

Powr鏒

W tym roku Święte Triduum Paschalne było przepiękne bo przeżywane przy licznym udziale wiernych.

Powr鏒

Tuż przed Wielkanocą zostało ukończone brukowanie alejek na cmentarzu o łącznej długości ponad 150mb. W sumie ułożono 402m2 kostki brukowej. Ponadto przygotowaliśmy nowe miejsce pod kontenery.

Powr鏒

W Niedzielę Palmową przywitały nas w naszych świątyniach przepiękne palmy wielkanocne wykonane przez panie z KGW. Bardzo serdecznie dziekujemy za podtrzymanie tradycji.

Powr鏒

W tym roku z inicjatywy Pomocników Matki Kościoła przez cały Wielki Post codziennie o godzinie 16:30 a po zmianie czasu na letni o 17:30 jest odmawiany Różaniec w kościele parafialnym. W Niedzielę Palmową 02 kwietnia, przypadła 18 rocznica śmierci św. JP II. W związku z atakami i szkalowaniem osoby Karola Wojtyły oraz podważaniem Jego świętości, tego dnia w całej naszej Ojczyźnie były organizowane marsze ku czci św. JP II, adoracje, koncerty, różne nabożeństwa. Także w naszej świątyni parafialnej spotkaliśmy się wieczorem, aby przed Jezusem Eucharystycznym rozważać Różaniec ze św. Janem Pawłem II i na nowo odkrywać Jego nauczanie dotyczące rodziny. To nasze nabożeństwo przygotowali i prowadzili Pomocnicy Matki Kościoła a zakończyło się ono w godzinie Apelu Jasnogórskiego odśpiewaniem „Barki”.

Powr鏒

W tym roku w naszej parafii w Wielkim Poście, Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele w Żulicach prowadziły poszczególne grupy modlitewne, oraz wyznaczone osoby. – Rodzice kandydatów do bierzmowania – Pomocnicy Matki Kościoła – Betańska Misja Wspierania Kapłanów – Margaretki – Bractwo Drogi Krzyżowej Ostatnią Drogę Krzyżową przed Wielkim Piątkiem poprowadzili kandydaci do Bierzmowania.

Powr鏒

IV Niedziela Wielkiego Postu nazywa się Laetare i w tę niedzielę można odprawiać w szatach liturgicznych koloru różowego. W tym roku dzieci komunijne zakupiły do naszej parafii dwa różowe ornaty, które będziemy używać w Adwencie w niedzielę Gaudete i w Wielkim Poście w Niedzielę Laetare

Powr鏒

6 marca w poniedziałek po II Niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje. Tegorocznym rekolekcjonistą był ks. Krzysztof Wawszczak – Administrator Parafii Wasylów Wielki.

Powr鏒

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego po sumie były przedstawiane Jasełka w wykonaniu dzieci , a po obiedzie odbyło się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup działających w naszej parafii.

Powr鏒

Zegar
Dzisiaj jest

sobota,
15 czerwca 2024

(167. dzie roku)

安i皻a

Sobota, X Tydzie zwyk造
Rok B, II
Dzie Powszedni albo wsp. Naj鈍. Maryi Panny w sob.

SondaLicznik
Liczba wy鈍ietle strony:
7828
Statystyki

stat4u