„Z Tobą przez życie” - pod tym hasłem w Mirczu odbył się 17 czerwca w niedzielę Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej. Zorganizowała go Mała Schola BOSCO, parafia pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu oraz 9 Mirecka Drużyna Harcerska „Tajemnica”, przy współpracy z Gminą Mircze oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mirczu, a patronatem medialnym objęło wydarzenie Katolickie Radio Zamość. Konkurs miał charakter otwarty dla wszystkich chętnych z całego kraju. Do udziału w nim zaproszone były dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne oraz soliści dziecięcy i młodzieżowi do 20 roku życia. Każdy uczestnik wykonał dwa utwory o tematyce religijnej. Do udziału w festiwalu zgłosiło się szesnastu uczestników. W kategorii zespół młodzieżowy pierwsze miejsce zajęła nasza schola Gaudium. Także Laur Publiczności przyznano scholi Gaudium. Gwiazdą Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Religijnej „Z Tobą przez życie” była Monika Kuszyńska.

9 czerwca dzieci komunijne pojechały na pielgrzymkę do Radecznicy.

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii była Pierwsza Komunia Święta.

Tegoroczny odpust w Telatynie ku czci Matki Bożej Królowej Polski udał się znakomicie, pogoda i ludzie dopisali. Mszę świętą celebrował i Słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Krzaczek z Lublina. Duszpasterz Młodzieży - Dyrektor Szkoły Ewangelizacji w Diec. Lubelskiej

15 kwietnia gościliśmy w naszej parafii pana Mariusz Mądrzaka, który swoim śpiewem dał piękne świadectwo swojej wiary.

Zaraz po Wielkanocy została w naszym dekanacie przeprowadzona akcja: „Makulatura na Studnie” jako pomoc mieszkańcom Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. Do tej akcji włączyła się także i nasza parafia.

Wielkanocne klimaty

W połowie marca w cyklu audycji "Szkoły z wartościami", które są nadawane w Katolickim Radio Zamość, mogliśmy usłyszeć uczennice Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie. W przygotowanej audycji dzieci przedstawiły historię szkoły, związki Kardynała Wyszyńskiego z regionem, przypomniały moment nadania imienia placówce oraz przybliżały nauczanie swojego patrona. W audycji usłyszeliśmy także scholę "Gaudium". Link do audycji: http://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/6252,szkoly-z-wartosciami

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu, nasza parafia przeżywała czas rekolekcji. Tegorocznym rekolekcjonistą był Ks. Kanonik Stanisław Duma ,Dziekan i Proboszcz z Piask.

Dzisiejszym koncertem w kościele parafialnym w Żulicach, uczniów z Ogniska Muzycznego w Telatynie, które prowadzi Pan Roman Malinowski, zamykamy czas kolędowania.

21 stycznia gościliśmy w naszej parafii chór parafialny NOSTER z Goraja, który pod batutą pani Diany Adamskiej dał przepiękny koncert kolęd.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego ministranci i schola miała opłatek. To okazja do wspólnego kolędowania.

Jasełka w wykonaniu najmłodszych parafian.

piątek,
22 czerwca 2018

Piątek, XI Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa albo wspomnienie świętych męczenników Jana Fishera, biskupa, i Tomasza Morea