W dniach od 3 do 5 grudnia 2012r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe. W tym roku poprowadził je Ks. dr Józef Hałabis, wikariusz z Parafii św. Maksymiliana w Lublinie. Ks. Józef w ostatni dzień rekolekcji po każdej mszy świętej poprowadził nabożeństwo połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duchowe.

23 listopada w Szkole Podstawowej w Żulicach odbył się dziesiąty-jubileuszowy, Dekanalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. W tym roku odbył się on pod hasłem: Jan Paweł II Papież Rodziny. Na zakończenie konkursu młodzież z Gimnazjum w Telatynie zaprezentowała akademię o Janie Pawle II.

W niedzielę 11 listopada 2012 Mszą Świętą sprawowaną w Telatynie rozpoczęliśmy obchody 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dalsze uroczystości odbyły się w Szkole.

Wykorzystując piękną jesienną pogodę, młodzież kl II i III gimnazjum, która przygotowuje się do przyjęcia bierzmowania, pomalowała ogrodzenie wokół kościoła i cmentarza - 153 przęsła, oraz siatkę przed plebanią.

W niedzielę 30 września na sumie parafialnej, miał miejsce obrzęd przyjęcia chłopców do grona ministrantów.

Sumę odprawiał proboszcz z Nabroża ks. mgr Józef Godzisz. A po Mszy Świętej, gospodynie częstowały wszystkich przybyłych gości na odpust chlebem, ciastem i bułeczkami.

Eucharystii przewodniczył Ks. dr Leszek Bruśniak - Proboszcz z Rzeplina

W marcu na kościele w Telatynie zainstalowaliśmy elektroniczne dzwony i kuranty firmy Rduch.

Chyba jedyny ksiądz, który studiuje na UMCS muzykę rozrywkową. A więc rekolekcje prowadził śpiewająco.

piątek,
20 lipca 2018